Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Російські загарбники вдерлися в Україну. Йде війна!
Такий вигляд матиме субміліметровий телескоп Фреда Янґа (Fred Young Submillimeter Telescope, FYST). Фото з сайту https://www.ccatobservatory.org.

03 лютого 2023 р.

До кінця поточного року стане до ладу новий наземний телескоп

Наближається до завершення будівництво субміліметрового телескопа Фреда Янґа (Fred Young Submillimeter Telescope, FYST), який створює міжнародний консорціум Cerro Chajnantor Atacama Telescope (CCAT) на чолі з Корнельським університетом.

Багато летких речовин Землі походять з району Сонячної системи, що лежить за орбітою Юпітера. Фото з сайту https://phys.org.

29 січня 2023 р.

Метеорити розкривають ймовірне походження летких хімічних речовин Землі

Вивчення метеоритів дало змогу науковцям Імперського коледжу Лондона з’ясувати, що приблизно половина земних запасів леткого елемента цинку привнесені астероїдами, які походять із зовнішньої Сонячної системи. Це район нашої планетної системи за межами поясу астероїдів, де містяться планети-гіганти. Згідно з передбаченнями, що такі астероїди також постачали інші важливі леткі речовини, такі як вода.

Попелясте світло Місяця — це відбите від темної частини Місяця сяйво Землі. Фото з сайту galacticimages.com.

22 січня 2023 р.

Чи зможуть телескопи наступного покоління побачити, що на Землі є життя?

Тоді як Земля поглинає енергію від Сонця, багато її відбивається назад у космос. Сонячне світло, відбите від Землі, називається земним сяйвом (Earthshine). Ми можемо побачити його, як попелясте світло, на темній частині Місяця, коли його фаза зростає. Сяйво Землі є одним із прикладів сяйва планет, і коли ми бачимо світло від далеких екзопланет, ми прямо спостерігаємо їхнє сяйво, тобто не відбите від іншого об’єкта.

Вежа Великого південноафриканського телескопа (Southern African Large Telescope, SALT), найбільшого оптичного телескопа в південній півкулі з діаметром дзеркала 10 метрів. Фото з сайту https://www.saao.ac.za/explore/our-telescopes/salt/.

10 січня 2023 р.

Астрономи виявили вісім нових надгарячих зір

Міжнародна група астрономів виявила вісім найгарячіших зір у Всесвіті. Температура на їхніх поверхнях перевищує 100 000 градусів за шкалою Цельсія. Відкриття зроблено за допомогою Великого південноафриканського телескопа (Southern African Large Telescope, SALT), найбільшого оптичного телескопа у південній півкулі з діаметром дзеркала 10 метрів.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів