

15 вересня 2023 р.
Астрономи виявили вуглекислий газ і метан в атмосфері суперземлі
Астрономи за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба виявили вуглекислий газ і метан в атмосфері екзопланети K2-18b, що міститься в зоні життя своєї материнської зорі. Ці результати вказують на екзопланету, яка може мати вкриту океаном поверхню під багатою на водень атмосферою.

05 вересня 2023 р.
У поясі Койпера може ховатися планета, схожа на Землю
Японські науковці Патрик Софія Лікавка (Patryk Sofia Lykawka) і Такаші Іто (Takashi Ito) у статті, яку оприлюднив Astronomical Journal, висловили припущення про існування далеко за межами Нептуна досі невідомої планети. Це не гіпотетична «Дев’ята планета», яка, можливо, лежить значно далі в Сонячній системі, а планета розміром із Землю.

24 серпня 2023 р.
Перші спостережні докази: молоді сонцеподібні зорі випромінюють гамма-промені
Група науковців з Аргентини та Іспанії повідомила про перші результати спостережень, які свідчать: молоді зорі малої маси, відомі як «зорі Т Тельця», здатні випромінювати гамма-промені. Результати дослідження оприлюднив журнал Monthly Notices of the Royal Astronomical Society («Щомісячні повідомлення Королівського астрономічного товариства»).

11 серпня 2023 р.
Астрономи шукають анігіляцію темної матерії в центрі Землі
Темна матерія — одна з найскладніших таємниць сучасної космології. Астрономи зібрали багато доказів, що така субстанція має існувати, але стандартна модель у фізиці елементарних частинок не вказує на частинку — носія темної матерії. Отже, науковці мають дилему: або з’ясувати її природу, або відмовитися від ідеї існування цієї субстанції. Хороша новина полягає в тому, що є кілька проєктів з пошуку темної матерії, і один із них, нейтринна обсерваторія IceCube, нещодавно оприлюднив новий результат.