Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Російські загарбники вдерлися в Україну. Йде війна!
Світлину Землі (біла точка в синьому колі), яку зробив космічний зонд «Вояджер-1» 14 лютого 1990 року, відомий астроном і популяризатор науки Карл Саґан назвав «блідо-блакитна цятка» (Pale Blue Dot). Фото з сайту NASA.

21 вересня 2022 р.

Землеподібні екзопланети навряд чи будуть ще однією «блідо-блакитною цяткою»

Результати нового дослідження показали, що під час пошуку екзопланет, схожих на Землю, більше шансів знайти не «блідо-блакитну цятку», описану Карлом Саґаном, а суху, холодну «блідо-жовту цятку». Майже рівновага між сушею та водою, яка сприяла процвітанню життя на Землі, може бути дуже незвичним явищем у космосі.

Марс. Фото з відкритих інтернет-джерел.

17 вересня 2022 р.

Чи було колись життя на Марсі?

Марсохід NASA Perseverance виконує пошук ознак життя на Марсі в далекому минулому та зібрав деякі з найперспективніших зразків породи на Червоній планеті. Кілька з них, що містять органічну речовину, знайдені в кратері Єзеро. Науковці вважають, що приблизно 3,5 мільярда років тому в цьому місці була дельта річки.

Бетельгейзе, друга за яскравістю зоря в сузір’ї Оріона, була жовто-помаранчевою приблизно 2000 років тому. Авторські права на зображення: ALMA / ESO / NAOJ / NRAO / E. O’Gorman / P. Kervella. Фото з сайту www.sci.news.

07 вересня 2022 р.

Бетельгейзе змінила колір приблизно 2000 років тому

Група астрономів з Єнського університету та інших країн проаналізувала дотелескопічні записи про колір зір, зроблені в Європі, Середземномор’ї, Західній Азії (Близькому Сході) та Східній Азії, а також у перших національних державах по всьому світі, щоб виявити зорі, у яких за останні тисячоліття помітно змінився колір. Головний результат дослідження полягає в тому, що колір Бетельгейзе — зорі червоного надгіганта, розташованої приблизно за 650 світлових років від Землі — був зафіксований таким, який значно відрізняється від теперішнього.

Уявлення художника про екзопланету WASP-39b, що міститься на відстані 700 світлових років від Землі. Фото з сайту https://www.nasa.gov/sites/default/files/thumbnails/image/stsci-01gb2s5hkvnrj4crbr9rkm9ceb.png.

26 серпня 2022 р.

Вуглекислий газ вперше виявлено в атмосфері екзопланети

За допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба отримано перші чіткі докази наявності вуглекислого газу в атмосфері планети за межами Сонячної системи. Спостереження газової екзопланети-гіганта, що обертається навколо сонцеподібної зорі на відстані 700 світлових років від Землі, дає важливу інформацію про її склад і формування. Це відкриття свідчить про те, що в майбутньому «Вебб» зможе виявити та виміряти вміст вуглекислого газу в атмосфера екзопланет, схожих на Землю.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів