Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Російські загарбники вдерлися в Україну. Йде війна!
Логотип проєкту Telescope Array. Його сцинтиляційні детектори розкидані по всій пустелі поблизу міста Дельта (штат Юта, США).  Фото з сайту http://www.telescopearray.org.

24 листопада 2023 р.

Частинка «богині Cонця» відкриває можливості для нової фізики

Астрономи спостерігали другий за кількістю енергії космічний промінь, який коли-небудь було виявлено. Фізики не можуть зрозуміти, як він міг з’явитися у Всесвіті. Частинки всередині нього не мали б існувати. Але одну з них зареєстровано. Її енергія в мільйон разів перевищує ту, яку можна отримати навіть у найпотужніших прискорювачах елементарних частинок.

Уявлення художника про сусідню екзопланету LTT 1445Ac. Її білувато-помаранчевий диск показано унизу ліворуч. Планета обертається навколо зорі червоного карлика, яку показано у вигляді яскравого диска праворуч. Фото з сайту https://www.esa.int/ESA_Multimedia/Images/2023/11/Artist_s_concept_of_exoplanet_LTT_1445ac.

17 листопада 2023 р.

«Габбл» виміряв розміри сусідньої екзопланети

Науковці Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики в США за допомогою Космічного телескопа імені Габбла виміряли діаметр екзопланети LTT 1445Ac, що лежить від Землі на відстані 22 світлових років. Його значення становить 1,07 діаметра Землі. Це означає, що екзопланета належить до землеподібних планет. Але температура на її поверхні приблизно 260 градусів Цельсія — це занадто жарко для життя, яке ми знаємо.

Уявлення художника про дуже ранню галактику сповнену процесів утворення та смерті зір, що призводить до відсутності її видимої структури. Авторські права на зображення: Джеймс Джозефідес (James Josephides), Swinburne Astronomy Productions. Фото з сайту https://cosmosmagazine.com/space/astronomy/early-universe-much-brighter-than-predicted/

07 листопада 2023 р.

Ранній Всесвіт освітлювали багаті на газ дуже молоді галактики

Зображення, отримані за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST), показують: майже 90% галактик у ранньому Всесвіті містили багато газу, що яскраво сяяв. Його яскравість перевищувала яскравість зір, які почали формуватися в ту епоху.

Космічний телескоп Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST). Фото з сайту NASA.

27 жовтня 2023 р.

Нове дослідження проливає світло на раннє формування галактик

Спостереження, які на початку своєї роботи виконав космічний телескоп Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST), неначе вказували на те, що астрономи помилилися в розумінні формування галактик у ранньому Всесвіті. Вони (галактики) виявилися яскравішими та масивнішими, ніж передбачали теоретичні розрахунки.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів