Останні новини

20 квітня 2025 р.

Найлегша з нині відомих нейтронних зір допомагає пояснити життя та смерть зірок


Про подвійну зоряну систему під назвою J0453+1559 вперше повідомлено в 2013 р. Її утворює пара нейтронних зір, що обертаються одна навколо одної кожні 4,07 доби. Система стала об’єктом докладних спостережень, бо лежить на відстані 4000 світлових років від Землі.


15 квітня 2025 р.

Напругу Габбла можна пояснити, якщо припустити обертання Всесвіту


Сучасні космологічні моделі стверджують, що Всесвіт рівномірно розширюється в усіх напрямках, без ознак обертання. Ця ідея відповідає більшості спостережень астрономів. Але це не пояснює так звану напругу Габбла ...


09 квітня 2025 р.

Чи існують «абсолютно темні» гало темної матерії?



Фото обкладинки Популярного астрономічного календаря на 2003 рік

Популярний астрономічний календар на 2003 рік. Автор-упорядник Крячко І.П. — К. : ВЦ “Наше небо”, 2002. — 60 с.: іл.

У календарі подано інформацію про схід, кульмінацію й захід Сонця та Місяця, тривалість дня, фази Місяця. Також подано пошукові мапи для спостережень окремих зоряних скупчень, туманностей і галактик. Наведено фотографії цих космічних об'єктів. Календар допоможе з'ясувати — коли і де на небі варто спостерігати ту чи іншу планету Сонячної системи. На початку календаря окремо подано інформацію про обставини сонячних та місячних затемнень. Інформацію про ці події також наведено в щомісячній рубриці “Астрономічні явища”. У рубриці “Календар історичних подій” розміщено короткі розповіді про відомих в астрономічній науці людей та про значні віхи в розвитку астрономії.

[На попередню сторінку]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів