Останні новини

03 липня 2024 р.

Інфрачервоне випромінювання у високих шарах атмосфери Юпітера може бути спричинене зіткненням частинок темної матерії


Двоє астрофізиків з Принстонського університету та Національної прискорювальної лабораторії SLAC знайшли можливі докази зіткнення частинок темної матерії...


30 червня 2024 р.

Виготовлення дзеркала Надзвичайно великого телескопа близьке до завершення


Відлито останній сегмент головного дзеркала Надзвичайно великого телескопа, що свідчить про ще одну віху в будівництві супертелескопа. Телескоп із дзеркалом завширшки 39 м буде найбільшим у світі.


26 червня 2024 р.

Нове дослідження кидає виклик стандартній теорії сонячної конвекції  Фото настінного перекидного календаря на 2009 рік

Настінний перекидний календар на 2009 рік. Автор-упорядник Крячко І.П. — К. : ВЦ “Наше небо”, 2008. — 14 с.: іл.

Календар присвячено непересічній події — Міжнародному року астрономії, яким ООН оголосила 2009 рік. На всіх 12-и аркушах календаря (кожен з яких подає інформацію про один календарний місяць року) вміщено фото відомого астрономічного об'єкта, короткий опис зазначеного об'єкта, а також подано зоряну мапу із зазначенням його положення на зоряному небі. У календарі також подано інформацію про фази Місяця та українські державні й професійні свята 2009 року.

Фото обкладинки книжки -Путівник зоряним небом-

Крячко І.П.

 

Путівник зоряним небом. — К. : ВЦ "Наше небо", 2007 р. — 120 с.

Путівник зоряним небом містить опис сузір'їв, що спостерігаються в Україні. Наведено дані про астрономічні об'єкти, як-то: подвійні зорі, змінні зорі, розсіяні та кулясті зоряні скупчення та інш., що є в цих сузір'ях. Подано умови й рекомендації щодо проведення спостережень небесних світил. Путівник розраховано на широкий загал, на всіх тих, хто цікавиться зоряним небом. Він буде корисним аматорам астрономії, а також вчителям, які викладають астрономію в загальноосвітніх навчальних закладах.

  Фото обкладинки Атласу зоряного неба  

Атлас зоряного неба. Автор-упорядник І.Крячко. — К. : ВЦ "Наше небо" (бібліотека журналу "НАШЕ НЕБО observer"), 2004. — 20 с. : іл.

 

У Атласі подано 17 карт зоряного неба, на яких зазначено зорі до 6,0-ї зоряної величини, а також цікаві небесні об'єкти — зоряні скупчення, туманності й галактики — до 8–10 зоряної величини. Видання розраховане на аматорів астрономії, а також тих, хто вирішив виконуватии астрономічні спостереження. Атлас можна використати як наочний посібник у процесі навчання астрономії.

Фото обкладинки методичного посібника для вчителя  

Крячко І.П.

 

Астрономія 11 клас. Методичний посібник для вчителя + орієнтовне поурочне календарно-тематичне планування курсу. — К. : ВЦ"Наше небо", 2005. — 72 с.: іл.

 

Посібник призначений для вчителів, які викладають астрономію в загальноосвітніх навчальних закладах. Мета посібника — допомогти організувати навчальний процес та підготуватися до проведення уроків.

Фото обкладинки Популярного астрономічного календаря на 2004 рік

Популярний астрономічний календар на 2004 рік. Автор-упорядник Крячко І.П. — К. : ВЦ “Наше небо”, 2003. — 80 с.: іл.

У календарі подано інформацію про схід, кульмінацію й захід Сонця та Місяця, тривалість дня, фази Місяця. Також подано пошукові мапи для спостережень окремих зоряних скупчень, туманностей і галактик. Наведено фотографії цих космічних об'єктів. Календар допоможе з'ясувати — коли і де на небі варто спостерігати ту чи іншу планету Сонячної системи. На початку календаря окремо подано інформацію про обставини сонячних та місячних затемнень. Інформацію про ці події також наведено в щомісячній рубриці “Астрономічні явища”. У рубриці “Календар історичних подій” розміщено короткі розповіді про відомих в астрономічній науці людей та про значні віхи в розвитку астрономії.

[На попередню сторінку] [Наступна сторінка]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів