Останні новини

07 вересня 2024 р.

3D-принтер надрукував у космосі першу металеву деталь


3D-принтер Європейського космічного агентства (European Space Agency, ESA) для друку металевих речей в космосі надрукував першу деталь.


23 серпня 2024 р.

Океан магми колись покривав Місяць?


Наукові дані, отримані за допомогою індійського місяцехода Pragyan («Праґ’ян»), вказують на те, що в далекому минулому на Місяці міг існувати океан з магми. Вивчення зразків місячного ґрунту дає дослідникам Місяця нову перспективу, бо інші зразки, які раніше аналізували науковці, були взяті в районі екватора та в середніх широтах.


17 серпня 2024 р.

Міжнародний астрономічний союз відгукнувся на заклики розробити правила визначення часу на Місяці



Ви зараз тут: Головна > Наше небо > Видавничий центр «Наше небо» > Про обчислення часу в Україні та світі

Корсунь А.О., Миронов М.Т., Сафронов Ю.І. Про обчислення часу в Україні та світі. — К. : Видавничий центр Валентини Боровик «Наше небо», 2013. — 40 с.

Фото обкладинки брошури «Про обчислення часу в Україні та світі»

У науково-популярній лекції «Про обчислення часу в Україні та світі» йдеться про час, про астрономічні основи його обчислення. Лекція розрахована на широкий загал, на всіх тих, кого цікавить астрономія, її розвиток та здобутки. Буде корисною вчителям, які викладають астрономію в загальноосвітніх навчальних закладах.

Про авторів:
КОРСУНЬ Алла Олексіївна,

cтарший науковий співробітник відділу геодинаміки Головної астрономічної обсерваторії НАН України, кандидат фізико-математичних наук.
МИРОНОВ Микола Трохимович,
перший заступник голови Державної комісії єдиного часу і еталонних частот, доктор фізико-математичних наук.
САФРОНОВ Юрій Іванович,
завідувач відділом «Єдиного часу і еталонних частот» Держстандарту України, кандидат фізико-математичних наук.

Нижче подано фрагмент з Вступу до науково-популярної лекції «Про обчислення часу в Україні та світі»

Дивна річ: усі користуються терміном «час» і здавалося б добре розуміють про що йдеться, проте, досі немає відповіді на питання «Що таке час, яка його природа?», ще досі з цього приводу «ламають списа» філософи й фізики-теоретики. Таємниця часу хвилювала людство з давних давен і в ХХІ ст. справедливим є вислів давньогрецького ученого Аристотеля (384—322 рр. до н.е.): «Серед невідомого в навколишній природі найневідомішим є час, бо ніхто не знає, що це таке і як ним керувати».

У ХХ столітті бурхливий розвиток науки і техніки поставив високі вимоги щодо точності виміру часу. Оскільки Земля обертається нерівномірно навколо своєї осі, то й одиниця часу — секунда, як 1/ 86400 частина доби в шкалі всесвітнього часу, виявилася теж нерівномірною, і їй на зміну прийшла так звана атомна секунда. Сигнали точного часу почали передавати, використовуючи атомну секунду, яку визначають як тривалість 9 192631 770 періодів, що відповідають резонансній частоті квантового переходу між рівнями атомної структури цезію 133Cs. Ця секунда увійшла до стандартних одиниць виміру часу в Міжнародній системі одиниць — СІ.

У повсякденному житті вимір часу теж тепер базується на атомній секунді, проте і тут досі нагальним є питання: «Яким способом найкраще узгодити світлову частину доби з потребами громадського життя». У зв’язку з цим виникли поняття «літній» та «декретний» час. Кожна країна законодавчо вирішує питання про запровадження літнього чи декретного часу на своїй території.

Про те, як вирішують це питання в Україні, розповімо в першому розділі брошури. А в інших розділах нагадаємо про астрономічні основи виміру часу, про час — єдиний для всього світу та про час у науці і техниці.

Як купити цю брошуру?

Вартість брошури становить 12,50 грн. (з урахуванням вартості поштової пересилки звичайним листом). Вартість pdf-файлу (електронний варіант брошури) становить 5,0 грн. (pdf-файл надсилаємо електронною поштою після отримання оплати).

Видавничий центр Валентини Боровик «Наше небо» виготовляє паперовий варіант брошури «Про обчислення часу в Україні та світі» тільки на умовах попередньої оплати.

Кошти за брошуру «Про обчислення часу в Україні та світі», будь ласка, надсилайте: Банк отримувача: АТ «Райффайзен Банк Аваль»,
МФО банку: 322904
ЄДРПОУ: 1791105368
Розрахунковий рахунок: 260528324253
Призначення платежу: поповнення СКР № 0719125100, СПД Боровик Валентина Миронівна.

Інформацію про оплату коштів за брошуру «Про обчислення часу в Україні та світі» та адресу (поштову чи електронну) отримувача обов’язково надішліть на електронну адресу:
bovm@i.ua.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів