Останні новини

20 квітня 2025 р.

Найлегша з нині відомих нейтронних зір допомагає пояснити життя та смерть зірок


Про подвійну зоряну систему під назвою J0453+1559 вперше повідомлено в 2013 р. Її утворює пара нейтронних зір, що обертаються одна навколо одної кожні 4,07 доби. Система стала об’єктом докладних спостережень, бо лежить на відстані 4000 світлових років від Землі.


15 квітня 2025 р.

Напругу Габбла можна пояснити, якщо припустити обертання Всесвіту


Сучасні космологічні моделі стверджують, що Всесвіт рівномірно розширюється в усіх напрямках, без ознак обертання. Ця ідея відповідає більшості спостережень астрономів. Але це не пояснює так звану напругу Габбла ...


09 квітня 2025 р.

Чи існують «абсолютно темні» гало темної матерії?



Ви зараз тут: Головна > Методика > Методика (продовження)
Фото обкладинки методичного посібника

Крячко І. Нове в астрономії : книга для вчителя та учня / Іван Крячко — К. : Шк. світ, 2013. — 104 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

У першій частині посібника вміщено інформацію про астрономічні бази даних та умови доступу до них через мережу Інтернет. Подано методичні рекомендації щодо використання таких баз даних в навчанні астрономії в старшій загальноосвітній школі. У другій частині йдеться про основи і принципи, на яких має ґрунтуватися процес добору та використання нової астрономічної інформації в шкільному курсі астрономії.
Посібник розраховано на вчителів астрономії, студентів педагогічних університетів, які навчаються за спеціальностями «Астрономія» й «Учитель астрономії», а також на учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Фото обкладинки методичного посібника

Крячко І.П. Астрономічні бази даних для науки й освіти. Методичний посібник. — К. : Наше небо, 2013. — 60 с.

У посібнику розкрито низку питань щодо використання в процесі навчання астрономії інформації про астрономічні бази даних. Коротко описано вміст найвідоміших сховищ астрономічної інформації та умови доступу до них через мережу Інтернет. Подано методичні рекомендації щодо використання астрономічних баз даних та астрономічної інформації, розміщеної в Інтернеті, у навчанні астрономії в старшій загальноосвітній школі. Посібник розраховано на викладачів і вчителів астрономії, на студентів класичних і педагогічних університетів, які навчаються за фахом «астрономія» й «учитель астрономії», а також на учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

  Фото обкладинки методичного посібника

Крячко І.П. Астрономія 11 клас. Методичний посібник для вчителя. — К. : Наше небо, 2013. — 202 с.

 

Посібник призначений для вчителів, які викладають астрономію в загальноосвітніх навчальних закладах. Він містить методичні рекомендації щодо навчання астрономії, проведення позакласної та позашкільної роботи з астрономії, використання додаткових джерел інформації. Мета посібника — допомогти організувати навчальний процес та підготуватися до проведення уроків.

  Фото обкладинки методичного посібника

Астрономія. 11 клас: Книга для вчителя / Ю.В. Александров, А.М. Грецький,
М.П. Пришляк. — X. : Веста: Видавництво «Ранок», 2005. — 256с.

 

Мета цієї книги — допомогти вчителеві сформувати в учнів необхідні уявлення з астрономії. Посібник містить найважливіші астрономічні поняття, методику проведення навчальних астрономічних спостережень, теми реферативних робіт, цікаві задачі з астрономії та допоміжні матеріали. Крім того, у посібнику наведено матеріали до проведення уроків астрономії.

Рекомендовано на допомогу педагогічним працівникам загальноосвітніх шкільних закладів.

  Фото обкладинки методичного посібника

Методика преподавания астрономии в средней школе: Пособие для учителя
(Б.А. Воронцов-Вельяминов, М.М. Дагаев, А.В. Засов и др. — 2-е изд.,
перераб. — М. : Просвещение, 1985. — 240 с., ил.

В книге рассмотрены общие вопросы преподавания астрономии в средней школе, связь курса астрономии с другими учебными предметами, воспитательное значение школьного курса астрономии. Излагается методика изучения всех разделов курса астрономии средней школы. При этом приводятся различные варианты поурочного планирования курса.

[На наступну сторінку]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів