Останні новини

16 квітня 2024 р.

Чи допоможе «Джеймс Вебб» розгадати велику таємницю космології?


Науковці сподівалися, що космічний телескоп Джеймса Вебба допоможе вирішити питання про розширення Всесвіту раз і назавжди. Але поки що цього не трапилося. Натомість дві групи космологів обчислили різні значення сталої Габбла, ...


24 березня 2024 р.

Волога епоха на Марсі, можливо, була коротшою, ніж досі вважали астрономи


Нині Марс, мабуть, сухий і без життя, але численні докази вказують на те, що вода текла по Червоній планеті мільярди років тому. Тепер нові дослідження показали, що ця вода могла існувати менше часу, ніж вважали науковці раніше.


18 березня 2024 р.

Весняне рівнодення настало. Що це означає?



Ви зараз тут: Головна > Інфотека > Науково-популярні видання > Науково-популярні видання (продовження)
Фото обкладинки книжки -Місяць на небі...-

Кислюк В.С. Місяць на небі... — К. : Академперіодика, 2009. — 120 с.

Книжка "Місяць на небі..." складається з двох розділів — "Дивовижний світ Селени" та "Повернення до Місяця". Перший з них містить розповідь про сучасний стан вивчення Місяця: його походження, особливості обертального руху, природу та внутрішню будову. У другому розділі обговорено проблеми подальшого вивчення й освоєння природного супутника Землі з допомогою космічних апаратів та створення на його поверхні населених наукових і науково-виробничих баз.

У додатках наведено основні дані про Місяць, словничок місячних термінів, хронологію досліджень Місяця з допомогою космічних апаратів та ін.

Книжка "Місяць на небі..." розрахована на широке коло читачів.

Фото обкладинки книжки -Київське вікно у Всесвіт-

Л.В. Казанцева, В.С. Кислюк. Київське вікно у Всесвіт. — К. : Наш час, 2006. — 183 с. — (Сер. "Невідома Україна").

У книзі на основі численних публікацій, Інтернет-видань та архівних матеріалів досліджено в хронологічному порядку історію розвитку астрономії в Києві від архаїчних часів до сьогодення.

Книга містить розповідь про астрономічні уявлення наших пращурів, зафіксовані в археологічних знахідках та літописах.

Для старшокласників, студентів та викладачів навчальних закладів, слухачів курсів підвищення кваліфікації, а також для вчених та всіх, хто цікавиться історією європейської та вітчизняної науки.

Фото обкладинки книжки -Календар і хронологія-

Климишин І.А. Календар і хронологія. 5-е видання, доповнене. Івано-Франківськ, Гостинець, в-во Івано-Франківської Теологічної Академії, 2002. — 232 с.

З'ясовано астрономічні основи календаря і проблеми хронології. Описано календарі й системи літочислення народів Давнього світу, а також — уживані в наші часи. Зокрема, викладено історію нашого календаря. З'ясовано причини, що обумовили потребу його реформи 1582 р. Наведено приклади уточнення дат окремих подій світової історії за згадками в давніх хроніках про певні астрономічні події.

Для студентів і викладачів історичних і фізико-математичних факультетів університетів, духовних навчальних закладів, учителів історії середніх шкіл, гімназій та ліцеїв, і загалом, для найширшого кола аматорів календарної проблеми та хронології.

  Фото обкладинки книжки -Зоряне небо України-

Климишин І.А. Зоряне небо України. — Івано-Франківськ : Гостинець, 2003. — 64 с.

У посібнику описано сузір'я неба й умови їх видимості над горизонтом залежно від пори року. Подано характеристику рухів Сонця, Місяця та планет Сонячної системи. Певну увагу приділено завбаченню положень планет на тлі зір, актуальним нині календарним проблемам. Для учнів старших класів середніх шкіл і студентів вищих навчальних закладів.

 

P.S. Цю книжку рекомендуємо всім тим, хто бажає докладніше ознайомитись із зоряним небом. Її автор — знаний в Україні та за її межами астроном, а також талановитий популяризатор астрономії.

Фото обкладинки книжки -Астрономія: Енциклопедія-

Житомирський С.В., Італьянська О.Г та ін. Астрономія: Енциклопедія / Наук.- поп. видання для дітей. — К. : ТОВ "Перо", 2008. — 128 с.

Енциклопедія відкриває для читачів двері до світу астрономії — давньої науки про зорі та планети, що в наші часи буквально переживає друге народження.

 

P.S. Це переклад російськомовного видання 2005 р. Книжку написано непогано, але український переклад мав би бути кращим. Суцільне вживання слова "зірка" — явне перебільшення (тут доцільно згадати слова І.А. Климишина: "Зірки — на сцені, а на небі — зорі"). А вирази "астрономи-любителі", "являє собою" тощо не сприяють отриманню насолоди від наведених у книжці текстів.

 

[Попередня сторінка] : [На першу сторінку]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів