Останні новини

24 лютого 2024 р.

Навколо Урана та Нептуна знайдено нові супутники


Центр малих планет (Minor Planet Center) Міжнародного астрономічного союзу (МАС), який відповідає за позначення планет, комет і супутників у Сонячній системі, оголосив про три нових супутники планет у п’ятницю 23 лютого поточного року.


21 лютого 2024 р.

Пояс Койпера, ймовірно, ширший: на це вказують дані від зонда «Нові горизонти»


Нові спостереження, виконані за допомогою космічного зонда NASA New Horizons, натякають на те, що пояс Койпера — величезна віддалена зовнішня зона Сонячної системи, населена сотнями тисяч крижаних тіл — може простягатися набагато далі, ніж досі вважали астрономи.


17 лютого 2024 р.

«Евклід» почав 6-річне дослідження темного ВсесвітуВи зараз тут: Головна > Інфотека > Науково-популярні видання > Науково-популярні видання (продовження)
Фото обкладинки книжки -Вимір часу...-

Корсунь А.О. Вимір часу від давніх-давен до сучасності. — К. : Техніка, 2009. — 176 с.

Наведено огляд історії розвитку астрономічних і фізичних систем та шкал часу. Стисло розглянуто деякі аспекти філософських пошуків сутності часу. Основну увагу приділено проблемам вимірювання часу від давніх-давен до сучасності, що пов'язані з обертанням Землі навколо своєї осі та навколо Сонця, а також з явищами, зумовленими електромагнітними коливаннями внаслідок квантових переходів електронів у атомах. Книжку розраховано на широке коло читачів — від науковців до аматорів астрономії, студентів вузів та школярів старших класів.

Книжка рекомендована до друку Вченою радою Головної астрономічної обсерваторії
HAH України.

Фото обкладинки книжки -Космічна погода: механізми і прояви-

Кременецький І.О., Черемних О.К. Космічна погода: механізми і прояви.
За ред. д. фіз.-мат. н. О.П. Федорова. К. : Наукова думка, 2009, 144 с.

Ідею "космічної погоди", або впливу сонячної активності на живий і неживий світ, а також на соціальні процеси, висунув А.Л. Чижевський на початку минулого століття. Відтоді наукові знання про фізичні процеси в космосі значно поглибились. Ідея "космічної погоди" підтвердилась, а її прогноз став важливим практичним завданням. У пропонованій книзі викладено сучасні уявлення про "космічну погоду". Наведено основні відомості про сонячну активність, міжпланетне середовище й захисні оболонки Землі. Для наукових працівників, викладачів та студентів фізичних і фізико-технічних спеціальностей, а також усіх, кого цікавлять таємниці космосу.

Фото обкладинки книжки -Історія астрономії-  

Климишин І.А. Історія астрономії. 2-ге, виправлене видання. — Івано-Франківськ : "Гостинець", 2006. — 652 с.

Огляд розвитку уявлень про навколишній Всесвіт та збагачення й удосконалення методів його дослідження з найдавніших часів до середини 90-х років ХХ ст.

 

P.S. Хороша книжка, єдина в сучасній Україні, де висвітлено історію астрономії. Розрахована на тих, хто цікавиться астрономією. Буде корисна вчителям і викладачам астрономії, а також учням і студентам, які виявляють інтерес до астрономії.

Фото обкладинки книжки -Атлас астрономії-

Хосе Тола. Атлас астрономії. Пер. з англ. О. В. Буйвол. — X. : Вид-во "Ранок", 2006. — 96 с : іл.

Атлас розповідає про шляхи пізнання Всесвіту, методи астрономічних досліджень, багату на події історію астрономії, зв'язки астрономії з іншими науками. У книзі значну увагу приділено сучасним науковим даним, що отримані внаслідок бурхливого розвитку досліджень космосу. Ця повчальна й цікава книга вирізняється серед інших схожих видань науковою точністю й водночас легкістю викладу, що робить її зрозумілою широкому загалу читачів.

 

P.S. Прекрасна книжка! Добротна наукова редакція О.М. Грецького та хороша українська мова (без "зірок" та мовних покручів на кшталт "зіркове небо" чи "міжзіркове середовище").

Фото обкладинки книжки -Місячна одіссея-

Місячна одіссея / Під ред. Я.С. Яцківа. — К. : Академперіодика, 2007. — 241 с.

У збірнику "Місячна одіссея" представлені наукові та науково-популярні праці українських астрономів про Місяць — природний супутник Землі. Збірник складається з п'яти частин, присвячених окремим актуальним проблемам дослідження Місяця, зокрема перспективам щодо використання його природних ресурсів та побудови на його поверхні космічних баз та наукових комплексів.

Збірник "Місячна одіссея" розраховано на широке коло читачів.

Автори статей: К.Д. Покровський, Ю.Г. Шкуратов, В.С. Кислюк, Л.М. Литвиненко, Я.С. Яцків,
І.Б. Вавилова.

Відповідальний редактор академік НАН України Я.С. Яцків.

[Попередня сторінка] : [Наступна сторінка]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів