Останні новини

22 березня 2023 р.

У зразках астероїда Рюґу знайдено молекулу урацил, що входить до складу рибонуклеїнової кислоти (РНК)


Дослідники проаналізували зразки речовини астероїда Рюґу, зібрані космічним апаратом Японського космічного агентства «Хаябуса-2» (Hayabusa2), і виявили урацил, один з компонентів рибонуклеїнової кислоти (РНК). Ця молекула задіяна, зокрема, в синтезі білків живих організмів.


18 березня 2023 р.

Компанія, відома своїми автомобілями, побудує ядерні реактори для Місяця


Компанія Роллс-Ройс оголосила, що отримала 3,5 млн доларів від Космічного агентства Великобританії на розробку невеликих ядерних реакторів для майбутньої бази землян на Місяці.


04 березня 2023 р.

Отримано нові відомості про подвійні зорі



Ви зараз тут: Головна > Інфотека > Науково-популярні видання
Фото обкладинки книжки «Довідник популяризатора астрономії». ВЦ «Наше небо»

Довідник популяризатора астрономії / Іван Крячко; Головна астрономічна обсерваторія НАН України. — Київ: ВЦ «Наше небо», 2022. — 154 с.

Пропонована читачеві книжка покликана допомогти в справі поширення та роз’яснення досягнень астрономії.

Довідник укладено на основі матеріалів, опрацьованих в лабораторії «Методологічного та інформаційного забезпечення освіти і науки астрономічної» (МІЗОН-А) ГАО НАН України впродовж 2021 р.

Для астрономів-фахівців, аматорів астрономії, викладачів, журналістів, студентів і школярів — усіх, хто цікавиться справою популяризації астрономічних знань.

Фото обкладинки книжки «Астрономія. Самовчитель». Академперіодика

Астрономія. Самовчитель / Валентина Боровик, Іван Крячко; НАН України, Головна астрономічна обсерваторія. — Київ: Академперіодика, 2019. — 142 с.
ISBN 978-966-360-393-3.

Це науково-популярне видання висвітлює основні відомості з царини сучасної астрономії — як навчальний матеріал для самостійного опанування читачем. Воно стане у пригоді тим, хто бажає самостійно ознайомитись із азами астрономічної науки, ним зможуть скористатися школярі та вчителі, які викладають курс «Природознавство».

У книжці подано елементарні астрономічні відомості у простій і цікавій формі, отож вона розрахована на широкий читацький загал.

Фото обкладинки книжки «Каміль Фламмаріон. Популярна астрономія». Академперіодика

Популярна астрономія / Каміль Фламмаріон; НАН України, Головна астрономічна обсерваторія. — Київ: Академперіодика, 2019. — 190 с.
ISBN 978-966-360-393-3.

Автор книжки «Популярна астрономія» — знаменитий французький популяризатор астрономії XIX — початку XX ст. Каміль Фламмаріон. Викладений тут матеріал і донині не втратив актуальності, тому стане добрим помічником учителям, вихователям, батькам, які бажають ознайомити дітей із першопочатками астрономії.

У книжці подано елементарні астрономічні відомості у простій і цікавій формі, отож вона розрахована на широкий читацький загал.

Фото обкладинки книжки «Українське небо»

Українське небо. Студії над історією астрономії в Україні : збірник наукових праць / за заг. ред. О. Петрука. — Львів: Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України, 2014. — 767 с.

Ця книжка не належить до жанру науково-популярних, але буде цікавою багатьом шанувальникам астрономії. Вона містить наукові праці, присвячені різним аспектам історії астрономічних знань та уявлень в Україні від найдавніших часів до кінця XVIII — початку XIX століть, коли були засновані перші в Україні спеціалізовані наукові установи — астрономічні обсерваторіі. Автори статей — фахівці наукових установ України з Києва, Львова,
Івано-Франківська, Галича й Острога.

Фото обкладинки книжки «Наша життєдайна зірка — Сонце»

Брекке П. Наша життєдайна зірка — Сонце. Книжка фактів для дітей та юнацтва : науково-популярне видання / Пол Брекке. — К. : Грані-Т, 2014. — 164 с., іл. ISBN 978-966-465-394-4.

Хоча книжку «Наша життєдайна зірка — Сонце» розраховано на дітей середнього та старшого шкільного віку, але вона буде цікавою й читачам старшого віку, яких цікавить астрономія. Особливість книжки в тому, що всі її розділи містять доволі невеликі за обсягом тексти, натомість ілюстровані великими кольоровими світлинами.

Наукове редаґування тексту книги виконала голова Львівського астрономічного товариства, астрофізик Любов Янків-Вітковська. Вона ж написала й вступне слово.

[Наступна сторінка]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів