Останні новини

03 лютого 2023 р.


Наближається до завершення будівництво субміліметрового телескопа Фреда Янґа (Fred Young Submillimeter Telescope, FYST), який створює міжнародний консорціум Cerro Chajnantor Atacama Telescope (CCAT) на чолі з Корнельським університетом.


29 січня 2023 р.

Метеорити розкривають ймовірне походження летких хімічних речовин Землі


Вивчення метеоритів дало змогу науковцям Імперського коледжу Лондона з’ясувати, що приблизно половина земних запасів леткого елемента цинку привнесені астероїдами, які походять із зовнішньої Сонячної системи.


22 січня 2023 р.

Чи зможуть телескопи наступного покоління побачити, що на Землі є життя?  Фото обкладинки довідника -Астрономи-

Колчинский И.Г., Корсунь А.А., Родригес М.Г. Астрономы. Биографический справочник. — К. : Наукова думка, 1986. — 512 с.

Довідник вміщує понад 500 біографічних довідок про життя і діяльність астрономів усіх часів, а також деяких фізиків, математиків, філософів, праці яких сприяли пізнанню будови Всесвіту. Подано хронологію найважливіших відкриттів і подій в астрономії. Наведено короткі дані про астрономів, іменами яких названо кратери на Марсі й на Місяці.

 

P.S. Застарілий довідник, але іншого з таким змістом немає.

Фото обкладинки довідника вчителя фізики

Довідник учителя фізики, астрономії в запитаннях та відповідях / Авт.-упоряд.
О.В. Хоменко. — X. : Веста: Видавництво "Ранок", 2006. — 480 с.

Довідник складено у формі розгорнутих відповідей на типові запитання, які постійно постають перед учителем. Матеріал подано за певними тематичними групами, що значно полегшує та прискорює роботу з книгою.

Посібник призначений вчителям фізики та астрономії загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності, студентам і викладачам педагогічних вищих навчальних закладів, методистам науково-методичних центрів, районних методичних кабінетів, методистам і викладачам інститутів післядипломної педагогічної освіти, всім зацікавленим освітянам.

  Фото обкладинки Атласа зоряного неба

Атлас зоряного неба. Автор-упорядник І. Крячко. К. : “Наше небо” (бібліотека журналу “НАШЕ НЕБО observer”, 2004. — 20 с.: іл.

 

Атлас подає 17 карт зоряного неба, на яких зазначено зорі до 6,0-ї зоряної величини, а також цікаві небесні об'єкти — зоряні скупчення, туманності й галактики — до 8–10 зоряної величини. Видання розраховане на аматорів астрономії, а також тих, хто вирішив проводити астрономічні спостереження. Атлас може бути використаний як наочний посібник у вивченні астрономії.

Фото обкладинки Кишенькового атласа зоряного неба

Кишеньковий атлас зоряного неба : Упорядник І.П. Крячко. — К. : "Сфера", 1999.
— 18 с.

Кишеньковий атлас зоряною неба подає дані про зорі до 5,5 зоряної величини, які спостерігаються на території України. Приведені дані інших світил зоряного неба (зоряні скупчення, туманності тощо), які можна спостерігати за допомогою простих опгичних приладів — біноклів, зорових труб, телескопів.

Розрахований на аматорів астрономії, може бути використаний як наочний посібник при вивченні астрономії у середній школі.

[На попередню сторінку]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів