Останні новини

16 серпня 2022 р.

Ви коли-небудь хотіли дати назву планеті? Тепер у вас є така можливість!


Міжнародний астрономічний союз (МАС) пропонує усім рідкісну можливість: дати назву екзопланетам, які науковці першими вивчатимуть за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба. Хоча назви небесним об’єктам і всьому іншому, що спостерігають астрономи, офіційно присвоює МАС, але ця організація вже втретє оголошує конкурс для широкого загалу з цієї справи.


10 серпня 2022 р.

Уперше в історії виявлено газ в навколопланетному диску


Науковці, які працюють з Великою міліметровою/субміліметровою антеною Атакама, вперше в історії виявили газ у навколопланетному диску.


01 серпня 2022 р.

Закінчуються місця, де могла б ховатися «Планета 9»  Фото обкладинки довідника -Астрономи-

Колчинский И.Г., Корсунь А.А., Родригес М.Г. Астрономы. Биографический справочник. — К. : Наукова думка, 1986. — 512 с.

Довідник вміщує понад 500 біографічних довідок про життя і діяльність астрономів усіх часів, а також деяких фізиків, математиків, філософів, праці яких сприяли пізнанню будови Всесвіту. Подано хронологію найважливіших відкриттів і подій в астрономії. Наведено короткі дані про астрономів, іменами яких названо кратери на Марсі й на Місяці.

 

P.S. Застарілий довідник, але іншого з таким змістом немає.

Фото обкладинки довідника вчителя фізики

Довідник учителя фізики, астрономії в запитаннях та відповідях / Авт.-упоряд.
О.В. Хоменко. — X. : Веста: Видавництво "Ранок", 2006. — 480 с.

Довідник складено у формі розгорнутих відповідей на типові запитання, які постійно постають перед учителем. Матеріал подано за певними тематичними групами, що значно полегшує та прискорює роботу з книгою.

Посібник призначений вчителям фізики та астрономії загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності, студентам і викладачам педагогічних вищих навчальних закладів, методистам науково-методичних центрів, районних методичних кабінетів, методистам і викладачам інститутів післядипломної педагогічної освіти, всім зацікавленим освітянам.

  Фото обкладинки Атласа зоряного неба

Атлас зоряного неба. Автор-упорядник І. Крячко. К. : “Наше небо” (бібліотека журналу “НАШЕ НЕБО observer”, 2004. — 20 с.: іл.

 

Атлас подає 17 карт зоряного неба, на яких зазначено зорі до 6,0-ї зоряної величини, а також цікаві небесні об'єкти — зоряні скупчення, туманності й галактики — до 8–10 зоряної величини. Видання розраховане на аматорів астрономії, а також тих, хто вирішив проводити астрономічні спостереження. Атлас може бути використаний як наочний посібник у вивченні астрономії.

Фото обкладинки Кишенькового атласа зоряного неба

Кишеньковий атлас зоряного неба : Упорядник І.П. Крячко. — К. : "Сфера", 1999.
— 18 с.

Кишеньковий атлас зоряною неба подає дані про зорі до 5,5 зоряної величини, які спостерігаються на території України. Приведені дані інших світил зоряного неба (зоряні скупчення, туманності тощо), які можна спостерігати за допомогою простих опгичних приладів — біноклів, зорових труб, телескопів.

Розрахований на аматорів астрономії, може бути використаний як наочний посібник при вивченні астрономії у середній школі.

[На попередню сторінку]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів