Останні новини

16 серпня 2022 р.

Ви коли-небудь хотіли дати назву планеті? Тепер у вас є така можливість!


Міжнародний астрономічний союз (МАС) пропонує усім рідкісну можливість: дати назву екзопланетам, які науковці першими вивчатимуть за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба. Хоча назви небесним об’єктам і всьому іншому, що спостерігають астрономи, офіційно присвоює МАС, але ця організація вже втретє оголошує конкурс для широкого загалу з цієї справи.


10 серпня 2022 р.

Уперше в історії виявлено газ в навколопланетному диску


Науковці, які працюють з Великою міліметровою/субміліметровою антеною Атакама, вперше в історії виявили газ у навколопланетному диску.


01 серпня 2022 р.

Закінчуються місця, де могла б ховатися «Планета 9»Ви зараз тут: Головна > Інфотека > Статті > Короткий путівник зоряним небом (продовження, стор.2)

Короткий путівник зоряним небом — продовження (стор.2)

Лютий

Південну ділянку зоряного неба прикрашає сузір’я Близнюків. Під Близнюками — сузір’я Малого Пса з яскравою зорею Проціон. Ближче до обрію лежить сузір’я Однорога. Ліворуч від цих сузір’їв міститься Оріон, під яким лежить сузір’я Зайця. Над точкою півдня на обрії видно сузір’я Великого Пса, в якому сяє найяскравіша зоря неба Сиріус.

Сузір’я Рака лежить у південно-східній ділянці неба. Під ним, до самого горизонту, — Гідра, ліворуч від якої міститься сузір’я Секстанта. На сході над обрієм зійшов Лев і піднімається сузір’я Діви.

Південно-західну ділянку неба високо над горизонтом прикрашає сузір’я Візничого з яскравою зорею Капелла. Нижче від нього міститься Телець, в якому сяють знамениті Плеяди (Стожари). Під Тельцем вздовж обрію — сузір’я Еридана і Кита. На заході до горизонту прямує сузір’я Риб. Вище від нього лежать сузір’я Овна і Трикутника. Високо на заході міститься сузір’я Персея.

Зоряне небо в лютому

Вигляд південної частини зоряного неба в лютому о 21 год київського часу на широті Києва

У північній частині зоряного неба заходить сузір’я Лебедя. Над ним — Цефей, ліворуч і вище від Лебедя лежать сузір’я Дракона й Малої Ведмедиці з Полярною зорею.

Північно-західну частину неба прикрашає сузір’я Кассіопеї. Ліворуч від неї (ближче до заходу) і нижче лежить Андромеда. Частина сузір’я Пегаса вже зникла за видноколом.

Ківш Великої Ведмедиці (майже у вертикальному положенні) міститься у північно-східній ділянці неба не дуже високо над обрієм. Під ним на самісінькому обрії лежить сузір’я Волопаса. Його яскрава зоря Арктур сяє майже на лінії горизонта.

Зоряне небо в лютому

Вигляд північної частини зоряного неба в лютому о 21 год київського часу на широті Києва

Березень

У південній ділянці неба високо над обрієм лежить сузір’я Рака. Під ним — голова Гідри. Ланцюг зір, що малюють на небі цю істоту, спадає до горизонту в південно-східному напрямку.

Лев — найвиразніше весняне сузір’я — прикрашає південно-східну частину зоряного неба. Ліворуч і нижче (ближче до обрію) від Лева міститься сузір’я Діви. Її яскрава зоря Спіка сяє низько над обрієм. Праворуч від Діви лежить сузір’я Чаші. На сході не дуже високо над горизонтом легко помітити оранжеву зорю Арктур із сузір’я Волопаса. Над ним — сузір’я Гончих Псів, а ще вище — Велика Ведмедиця.

Південно-західну ділянку неба прикрашають сузір’я Близнюків, Малого Пса, Однорога й Оріона. Над обрієм лежать Великий Пес і Заєць. На заході — високо над горизонтом Візничий, а під ним — сузір’я Тельця.

[Читати далі]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів