Останні новини

03 лютого 2023 р.


Наближається до завершення будівництво субміліметрового телескопа Фреда Янґа (Fred Young Submillimeter Telescope, FYST), який створює міжнародний консорціум Cerro Chajnantor Atacama Telescope (CCAT) на чолі з Корнельським університетом.


29 січня 2023 р.

Метеорити розкривають ймовірне походження летких хімічних речовин Землі


Вивчення метеоритів дало змогу науковцям Імперського коледжу Лондона з’ясувати, що приблизно половина земних запасів леткого елемента цинку привнесені астероїдами, які походять із зовнішньої Сонячної системи.


22 січня 2023 р.

Чи зможуть телескопи наступного покоління побачити, що на Землі є життя?Ви зараз тут: Головна > Інфотека > Астрономічні календарі, довідники, атласи і зоряні карти > Астрономічний календар на 2020 рік

Астрономічний календар. 2020 / ред. кол.: А.П. Відьмаченко (гол. ред.) та ін.; ГАО НАН України. — Київ : Академперіодика, 2019. — 304 с., 2 с. іл. ISBN 978-966-360-395-7

Фото обкладинки Астрономічного календаря на 2020 рік

У довідковій частині щорічника наведено табель-календар на 2020 рік, відомості про хронологію за найуживанішими календарями народів світу, основні величини для Сонця, Землі, Місяця й планет, ефемериди Сонця, Місяця і планет, час сходу та заходу Сонця й Місяця, моменти кульмінацій і фази Місяця, планетні конфігурації, відомості про видимість на небі великих планет і галілеєвих супутників Юпітера, про яскраві й змінні зорі, про туманності, комети, покриття зір Місяцем та астероїдами, метеорні потоки, затемнення та про інші небесні явища.
У статтях розказано про сучасний стан досліджень в окремих галузях астрономії та подано інформацію про пам’ятні дати в історії астрономії та космонавтики.
Як довідник і посібник для практичних робіт книжка може стати в пригоді широкому загалові користувачів: спеціалістам з астрономії та інших галузей науки, викладачам, студентам, школярам, аматорам астрономії тощо.

РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
доктор фізико-математичних наук, професор А. П. Відьмаченко (головний редактор), О. В. Клименко (відповідальний секретар), доктор фізико-математичних наук, професор В. Г. Кручиненко, кандидат фізико-математичних наук Л. М. Свачій, кандидат фізико-математичних наук В. Г. Іванчук, кандидат фізико-математичних наук В. М Клименко, кандидат фізико-математичних наук Г. У. Ковальчук, кандидат фізико-математичних наук В. Я. Чолій, К. М. Ненахова.

ЗМІСТ

ОСНОВНІ АСТРОНОМІЧНІ ПОДІЇ 2020 РОКУ
ПЕРЕДМОВА
ТАБЕЛЬ-КАЛЕНДАР НА 2020 рік
ДОВІДНИК СПОСТЕРІГАЧА
ХРОНОЛОГІЯ — КАЛЕНДАРІ
СОНЦЕ, ЗЕМЛЯ ТА МІСЯЦЬ
Основні дані про Сонце
Основні дані про Землю
Основні дані про Місяць
Ефемериди Сонця та Місяця
Схід і захід Сонця на широті 50°
Поправки часу сходу Сонця для різних широт
Азимути точок сходу та заходу Сонця
Тривалість громадянських присмерків
Схід, кульмінація та захід Місяця для широти 50° та східної довготи 2h02m
Поправки моментів сходу та заходу Місяця
Фази Місяця
Проходження Місяця через перигей і апогей
Проходження Місяця через вузли своєї орбіти
Входження Сонця в знаки Зодіаку
Входження Місяця в знаки Зодіаку
Ефемериди для фізичних спостережень Сонця
Ефемериди для фізичних спостережень Місяця
ПЛАНЕТИ
Меркурій
Венера
Марс
Юпітер
Сатурн
Уран
Нептун
Видимі шляхи планет
Планетні конфігурації
Сполучення планет
Сполучення планет із Місяцем
Ефемериди планет
Видимість Меркурія на широті 50°
Видимість яскравих планет на широті 50°

[Наступна сторінка]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів