АСТРООСВІТА АСТРООСВІТА
Все про астрономічну освіту
 Допомога      Пошук      Користувачі


 Сторінок(16): « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 ... » У кінець    

> Описание: Все стосовно популяризації астрономії
astro Адміністратор
Надіслано: 23 Березня, 2009 - 08:43:04
Post Id


Адміністратор


Повідомлень всьго: 92
Дата реє-ції: Лют. 2010  





Yura Zaets пише:
Цитата:
Говорячи про популяризацію астрономії, ми повинні мати на увазі якомога ширше коло людей, яких можна зацікавити різними способами!

Важко не погодитись з цією тезою! Так воно і має бути. Очевидно, що до такого стану ми маємо прийти не у результаті хаотичних, спорадичних заходів, а шляхом планомірної роботи. Що маю на увазі? Маю на увазі те, що прийшов уже час астрономічній громаді взятись і за цю справу по-справжньому. Відсутні журналісти, які пришуть для масових ЗМІ про астрономію - треба їх навчити і "вивести в люди", відсутні ТВ передачі науково-популярного змісту - потрібно кооперуватись науковцям і домовлятись з власниками каналів.
Сьогодні таку роботу фактично ніхто не проводить.
 
 Top
Yura Zaets
Надіслано: 23 Березня, 2009 - 17:13:05
Post Id


Junior Member


Повідомлень всьго: 57
Дата реє-ції: Березн. 2009  
Звідки: село Степне, Полтавська область, Полтавський район





Іван Крячко пише:
Цитата:
Маю на увазі те, що прийшов уже час астрономічній громаді взятись і за цю справу по-справжньому. Відсутні журналісти, які пришуть для масових ЗМІ про астрономію - треба їх навчити і "вивести в люди",

Ось тут якраз і відкрито, на мою думку, широке поле діяльності для гарно підготовлених аматорів астрономії. Хто ж іще зможе краще за них ( закоханих :love: у зоряне небо), описати таємниці нескінченного Всесвіту, пояснити мудро і красиво :umnik: для широкого загалу будь-яке явище, що спостерігається на небі. Таку статтю або замітку думаю без проблем надрукують районні і обласні видання!Улыбка
 
 Top
Олег Малий
Надіслано: 23 Березня, 2009 - 20:35:48
Post Id


Junior Member


Повідомлень всьго: 91
Дата реє-ції: Березн. 2009  
Звідки: Запоріжжя





Іван Крячко пише:
Стосовно програми заходів ГАО - програма, як програма. Головне - її виконати. Чи Ви хотіли чогось іншого?

А що мені хотіти від чужої затії?
\n\n(Доповнення)
Мені чомусь здається, що професіонали від астрономії не згоряють від бажання спілкуватися із ЗМІ.

Стосовно проведення заходів по висвітленню астрономії в ЗМІ, то тут швидше та простіше самим публікувати популярні астрономічні матеріали на своїх сайтах, аніж навчити цьому журналістів.
Ті вже як напишуть, як нафантазують купу всякої всячини від себе, то потім треба писати статтю, котра виправлятиме всі огріхи журналістської роботи.

Щодо популярних ТВ передач на тему астрономії...
Та їх і в часи СССР не було Недовольство, огорчение

Було б бажання та можливості робити такі передачі, а передавати їх можна і через Інтернет.
 
 Top
astro Адміністратор
Надіслано: 23 Березня, 2009 - 21:11:30
Post Id


Адміністратор


Повідомлень всьго: 92
Дата реє-ції: Лют. 2010  





Щодо бажання професійних астрономів спілкуватись зі ЗМІ - маєте рацію. Не дуже хочуть ("часу нема, я не фотогенічний (на), це не моє, а навіщо воно мені...). Але ж хто тоді, якщо не вони?!

Відносно кіно й Інтернету - цікава думка. Може хтось і спробує...
 
 Top
Олег Малий
Надіслано: 23 Березня, 2009 - 21:19:46
Post Id


Junior Member


Повідомлень всьго: 91
Дата реє-ції: Березн. 2009  
Звідки: Запоріжжя





Іван Крячко пише:
Відносно кіно й Інтернету - цікава думка. Може хтось і спробує...

Ой, не знаю...

Якщо в когось колись може виникне таке бажання...
 
 Top
Олег Малий
Надіслано: 23 Березня, 2009 - 23:24:29
Post Id


Junior Member


Повідомлень всьго: 91
Дата реє-ції: Березн. 2009  
Звідки: Запоріжжя





Балконні аматорські фото поверхні Сонця http://www.astronomy.ru/forum/in...910259#msg910259
 
 Top
astro Адміністратор
Надіслано: 23 Березня, 2009 - 23:44:10
Post Id


Адміністратор


Повідомлень всьго: 92
Дата реє-ції: Лют. 2010  





Дякую за посилання на фото Сонця. Гарні фотографії. Колись в ГАО виготовляли пристойні інтерференційні фільтри. Ми їх замовляли для спостережень Сонця. Давно це було...
 
 Top
Олег Малий
Надіслано: 23 Березня, 2009 - 23:48:24
Post Id


Junior Member


Повідомлень всьго: 91
Дата реє-ції: Березн. 2009  
Звідки: Запоріжжя





Це посилання я привів, як приклад того, що теперішні аматори мають змогу (при бажанні!) одержувати фото Сонця досить високого рівня при допомозі доволі скромного обладнання.
Ось вам і астрономія в маси Улыбка
 
 Top
astro Адміністратор
Надіслано: 24 Березня, 2009 - 07:32:09
Post Id


Адміністратор


Повідомлень всьго: 92
Дата реє-ції: Лют. 2010  





Сумніви стосовно професійного рівня аматорів астрономії особисто у мене відсутні (погодьтесь, що кожен аматор - професійний настільки, наскільки він цього бажає). Ми тут говоримо про інше, про залучення до популяризації знань тих людей, які або продукують ці знання (професіоналів), або опрацьовують їх на певному рівні за власною потребою - це, зокрема, вчителі й аматори (якщо йдеться про астрономію).
Ось Вам приклад, людина отримала гарні фото Сонця. Хто про це знає з широкого загалу? Можна сказати, а їй це не потрібно, бо вона це робить для себе. Подивимось на ситуацію з іншого боку: людина має цікаве захоплення, виконує фото Сонця не гірше профі. Хіба це не "інформаційний привід", як говорять все ті ж таки журналісти?
 
 Top
Олег Малий
Надіслано: 24 Березня, 2009 - 10:05:57
Post Id


Junior Member


Повідомлень всьго: 91
Дата реє-ції: Березн. 2009  
Звідки: Запоріжжя





Ну, добре...

Я не знаю, чого там хоче чи не хоче автор цих фото Сонця (Алєксєй Прудніков, м. Москва), але те, що він вільно спілкується на цю тему на астрономічних форумах, свідчить про його бажання поділитися із іншими своїми здобутками.

Як я особисто бачу схему його залучення до популяризації його здобутків в Україні?

По -перше, він сам вже це робить на київському астрофорумі http://www.astroclub.kiev.ua/for...php?topic=8092.0

А по-друге, я можу звернутися до нього із проханням написати статтю, котру потім переведу на українську мову.

Із плином часу, так можна зробити підбірку статей наших аматорів астрономії.
Як на мене, то вже краще писати та перекладати одній людині по одній статті в місяць-два, ніж чекати, поки це зроблять професіонали із журналістами.

P.S. Я вже написав лист Пруднікову.
 
 Top
Сторінок(16): « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 ... » У кінець
Зараз цю тему переглядають: 3 (гостей: 3, зареєстрованих: 0)
« Як і навіщо популяризувати астрономію? »


Всі гості форума можуть переглядати цей розділ.
Тільки адміністратори і модератори можуть створювати нові теми в цьому розділі.
Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати в цьому розділі.
 




Powered by ExBB
ExBB FM 1.0 RC1 by TvoyWeb.ru
InvisionExBB Style converted by Markus®

[Script Execution time: 0.0622]     [ Gzip Disabled ]