АСТРООСВІТА » Астрономічна освіта » Якою має бути астроосвіта в Україні? » Проблеми астроосвіти в Україні

Сторінок(15): « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 ... » У кінець
 

41. Yura Zaets - 15 Березня, 2009 - 23:47:00 - перейти к сообщению
Іван Крячко
Цитата:
Ми ще дуже мало зробили у плані її реалізації, проте, як на мене, робота з розгортання астроосвіти йде у руслі концепції


Олег Малий
Цитата:
Як на мій розсуд, то якось воно все таке не дуже чітке...


Якщо мені не змінює пам'ять, то проект Концепції астрономічної освіти був сформулюваний харківськими астрономами іще в 2000 році! Чому така інертність в його реалізації? Що заважає втіленню в життя цього важливого і необхідного документа?:confused:
42. astro - 16 Березня, 2009 - 08:52:01 - перейти к сообщению
У Вас не зовсім правильна інформація (щодо історії появи концепції). Проте, перші варіанти концепції з'явились справді вже відносно давно. А що заважає? Якщо дуже коротко, то "буйних мало", а якщо "заумно", то "критична маса" відсутня. Єдине, що втішає - ми на правильному шляху!
43. Олег Малий - 16 Березня, 2009 - 20:48:49 - перейти к сообщению
Іван Крячко пише:
У Вас не зовсім правильна інформація (щодо історії появи концепції). Проте, перші варіанти концепції з'явились справді вже відносно давно. А що заважає? Якщо дуже коротко, то "буйних мало", а якщо "заумно", то "критична маса" відсутня. Єдине, що втішає - ми на правильному шляху!

Щось я тут не розумію...

Адо чого тут буйні та критична маса, якщо мова йде про державну справу???
44. astro - 16 Березня, 2009 - 23:00:56 - перейти к сообщению
Про НАШУ державу я краще промовчу. Але й в інших державах, погодьтесь, рухають процес зацікавлені люди (групи людей). Самі по собі справи не робляться...
45. Олег Малий - 17 Березня, 2009 - 09:18:51 - перейти к сообщению
Державу обговорювати не будемо.

Але так як мова йде про державну середню освіту, то тоді...
А що тоді?

В інших державах процес рухають групи зацікавлених людей, котрі потім пропонують свою інтелектуальну продукцію відповідним державним установам.

А далі вже слово за відповідними державними установами.

В даному випадку, я не знаю, наскільки сильно зацікавлене МОН України в розвитку середньої астрономічної освіти :rolleyes:
46. Олег Малий - 17 Березня, 2009 - 12:19:11 - перейти к сообщению
Інформація для роздумів http://www.vao.mos.ru/vaomos/New...iew.aspx?id=2412

Москва. Кассиопея: в ВАО открылся «звёздный класс»

В школе № 399 открылся «звёздный» класс с физико-математическим уклоном. Особенность этого класса в том, что его ученики будут постигать тайны астрономии и астрофизики, а в будущем смогут трудоустроиться на одно из крупных научных предприятий округа.

Идея создания «звёздного класса» принадлежит директору школы Олегу Мерзлякову, который обратился с предложением о сотрудничестве на предприятие «Геофизика-Космос», находящееся в соседнем районе. Предприятие предложило темы для изучения.

- Идею о создании подобного спецкласса ученики одобрили. Его мы хотим назвать «Звёздный класс «Кассиопея», - рассказал заместитель директора школы №399, учитель информатики Олег Литвинов.

Сейчас школьники работают над созданием каталога рабочих звёзд для звёздных приборов ориентации, изучают звёздный атлас, переводят с английского на русский язык каталоги звёзд, техническую документацию, делают презентацию собственных работ.

- Я сейчас перевожу он-лайн сервисы о звёздном небе на русский язык. На этих сервисах можно найти достаточно подробную информацию о многих космических объектах. К сожалению, российских аналогов не существует. В будущем я хочу работать с этими системами как специалист, - рассказал ученик 9-го «А» класса Алексей Вохринов.

Всем школьникам, окончившим профкласс, предприятие «Геофизика-Космос» будет давать целевые направления для поступления в вузы (МГТУ им. Баумана, МАИ, МИФИ и др.). А затем ребята смогут найти работу на этом предприятии.
47. astro - 17 Березня, 2009 - 20:08:55 - перейти к сообщению
Цитата:
В даному випадку, я не знаю, наскільки сильно зацікавлене МОН України в розвитку середньої астрономічної освіти


Не можу відповідати за МОН України, але як на мене, то впродовж 2000-2009 рр. міністерство багато зробило для відновлення астрономічної освіти в школах України. Не буду зупинятись на всіх результатах, назву один із найсуттєвіших: до Державного стандарту (затверджений постановою КМ України) середньої освіти введено так звану астрономічну компоненту. Це означає, що держава взяла на себе зобов'язання надавати астрономічні знання (у певному обсязі, звісно) кожній молодій людині.

За цікаве посилання - дякую.
48. Олег Малий - 17 Березня, 2009 - 22:59:46 - перейти к сообщению
Іван Крячко пише:
Це означає, що держава взяла на себе зобов'язання надавати астрономічні знання (у певному обсязі, звісно) кожній молодій людині.

Ось мене і цікавить процес реалізації цього зобов'язання.
49. astro - 18 Березня, 2009 - 21:45:12 - перейти к сообщению
Подивіться, будь ласка, інформацію за 10.03.09 р. ось на цій сторінці http://www.mon.gov.ua/ .
50. Олег Малий - 18 Березня, 2009 - 21:58:39 - перейти к сообщению
Іван Крячко пише:
Подивіться, будь ласка, інформацію за 10.03.09 р. ось на цій сторінці http://www.mon.gov.ua/.

Про проведення моніторингового дослідження щодо формування в учнів світоглядних і загальнокультурних уявлень про небесні тіла та Всесвіт у цілому 10.03.2009
З метою поліпшення якості астрономічної освіти у рамках заходів, присвячених Міжнародному року астрономії, 7 квітня 2009 року у 5-х та 11-х класах загальноосвітніх навчальних закладів буде проведено моніторингове дослідження щодо формування в учнів світоглядних і загальнокультурних уявлень про небесні тіла та Всесвіт у цілому
Детальніше ...

Powered by ExBB
ExBB FM 1.0 RC1 by TvoyWeb.ru
InvisionExBB Style converted by Markus®

[Script Execution time: 0.0378]     [ Gzip Disabled ]