АСТРООСВІТА » Астрономічна освіта » Якою має бути астроосвіта в Україні? » Проблеми астроосвіти в Україні

Сторінок(15): « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... » У кінець
 

31. astro - 12 Березня, 2009 - 21:33:21 - перейти к сообщению
Оскільки саме зараз розпочинається робота над створенням підручників астрономії для 12-річної школи (в ідеалі три рівні - стандарт, академічний та фізичний профіль), а також триває робота над методичними розробками з астрономії, то на часі практичний розгляд (що?, у якій темі?, як саме?) можливостей сучасної інформатики, себто, всього того, про що йдеться в Концепції астрономічної освіти і в затверджених МОН України навчальних програмах.
32. Олег Малий - 12 Березня, 2009 - 21:46:55 - перейти к сообщению
http://www.astroosvita.kiev.ua/HTML/doc3.html

Шляхи реалізації Концепції

Впровадження даної Концепції передбачає комплекс організаційно-управлінських, соціально-психологічних, матеріально-технічних і кадрових умов, основними з який є:
- необхідність поновлення подвійної педагогічної спеціальності "Вчитель фізики і астрономії", введення до нормативної частини Державного стандарту вищої освіти із спеціальності "Географія" в класичних та педагогічних університетах спеціального курсу з астрономії;
- розвиток і підвищення якості системи підготовки і перепідготовки педагогічних кадрів різних ланок освіти, введення до дисципліни "Методика викладання природознавства" розділу "Основи астрономії" (зокрема, для вчителів початкових класів та географії);
- підгототовка відповідного навчально-методичного забезпечення відповідно до змісту астрономічного компонента Державного стандарту загальної середньої освіти, підготовка програм та навчальних посібниів для позакласної та позашкільної роботи;
- вирішення проблеми оснащення всіх закладів загальної середньої освіти технічними засобами навчання;
- створення програмно-педагогічного забезпечення змісту, форм і методів астрономічної освіти з урахуванням кращого вітчизняного досвіду і світових досягнень;
- відтворення мережі позашкільної астрономічної освіти (астрономічних гуртків і шкіл), збереження і розвиток сформованої мережі науково-просвітніх установ — планетаріїв, народних обсерваторій, клубів тощо;
- сприяння активізації науково-просвітницької діяльності засобів масової інформації (створення радіо- телепередач тощо);
- удосконалення форм роботи із зацікавленими учнями, проведення масових заходів для школярів, широке залучення до цієї роботи громадських організацій.

Концепція астрономічної освіти є документом, який сприятиме виробленню стратегії освітньої політики української держави в даній сфері. Її реалізація буде слугувати росту творчого потенціалу всіх громадян країни, процвітанню вітчизняної науки і культури.
33. astro - 12 Березня, 2009 - 21:52:22 - перейти к сообщению
Красиво написано!
34. Олег Малий - 12 Березня, 2009 - 21:53:59 - перейти к сообщению
Я вважаю, що в кожному астроклубі знайдеться хоча б одна людина, котру цікавить розвиток астрономічної освіти в Україні.

Щодо створення народних обсерваторій, то тут необхідне фінансування та колектив зацікавлених.
35. astro - 12 Березня, 2009 - 22:24:34 - перейти к сообщению
Якщо без жартів, то в концепції астроосвіти написано не лише красиво, але й змістовно. Ми ще дуже мало зробили у плані її реалізації, проте, як на мене, робота з розгортання астроосвіти йде у руслі концепції (принагідно - з'їзд УАА влітку поточного року має розглянути питання реалізації концепції).
Я підтримую думку тих, хто пропонує об'єднуватись і долучатись до вирішення питань астроосвіти усіх зацікавлених, зокрема й аматорів.
Заради цього ініційовано, зокрема, педагогічний фестиваль. Очевидно, що про це йтиметься на найближчій раді УАА.
Стосовно народних обсерваторій, то й тут є можливості й різні варіанти.
36. Олег Малий - 12 Березня, 2009 - 22:41:04 - перейти к сообщению
Як я розумію, з'їзд УАА влітку поточного року має розглянути питання реалізації концепції...
Інакше кажучи...
Та навіть не знаю... :rolleyes:
Як на мій розсуд, то для реалізації концепції повинен бути чіткий реалізаційний план, згідно якого будуть створені профільні робочі групи, котрі працюватимуть над складовими частинами.
37. astro - 12 Березня, 2009 - 23:15:17 - перейти к сообщению
Все правильно. Дві такі робочі групи є і вони працюють.
38. Олег Малий - 12 Березня, 2009 - 23:25:03 - перейти к сообщению
Іван Крячко пише:
Все правильно. Дві такі робочі групи є і вони працюють.

А про хід їх роботи де можна прочитати?
39. astro - 13 Березня, 2009 - 18:23:34 - перейти к сообщению
На жаль, поки ніде. Оскільки ці групи не є формальними, то результатом їхньої роботи буде перелік рекомендацій щодо розвитку астроосвіти в Україні для УАА та МОН України (у рамках реалізації програми вдосконалення фіз.-мат. освіти - ця програма є на сайті МОНУ).
40. Олег Малий - 14 Березня, 2009 - 12:27:32 - перейти к сообщению
Гм...

Як на мій розсуд, то якось воно все таке не дуже чітке...

Коли той результат їх роботи буде... :rolleyes:

Powered by ExBB
ExBB FM 1.0 RC1 by TvoyWeb.ru
InvisionExBB Style converted by Markus®

[Script Execution time: 0.0224]     [ Gzip Disabled ]