Найновіше астрофото

Галерея астросвітлин

Останні новини

21 вересня 2022 р.

Землеподібні екзопланети навряд чи будуть ще однією «блідо-блакитною цяткою»


Результати нового дослідження показали, що під час пошуку екзопланет, схожих на Землю, більше шансів знайти не «блідо-блакитну цятку», описану Карлом Саґаном, а суху, холодну «блідо-жовту цятку». Майже рівновага між сушею та водою, яка сприяла процвітанню життя на Землі, може бути дуже незвичним явищем у космосі.


17 вересня 2022 р.

Чи було колись життя на Марсі?


Марсохід NASA Perseverance виконує пошук ознак життя на Марсі в далекому минулому та зібрав деякі з найперспективніших зразків породи на Червоній планеті. Кілька з них, що містять органічну речовину, знайдені в кратері Єзеро.


07 вересня 2022 р.

Бетельгейзе змінила колір приблизно 2000 років томуВи зараз тут: Головна > Галерея астросвітлин > Найновіше астрофото

Дзета Змієносця

Дзета Змієносця. Фото з сайту www.nasa.gov.

Це зоря зі складним минулим, яка, ймовірно, була викинута з місця свого народження внаслідок потужного зоряного вибуху. Нове зображення, отримане за допомогою рентгенівської обсерваторії NASA Chandra («Чандра»), дає змогу дізнатися більше про історію цієї зорі-втікача.

 

Дзета Змієносця — це гаряча зоря, що в 20 разів масивніша, ніж Сонце. Вона лежить на відстані приблизно 440 світлових років від Землі. Вона була компонентом подвійної зоряної системи, де інша зоря понад мільйон років тому вибухнула як наднова. Це стало причиною швидкого руху Дзети Змієносця.

 

На цьому складеному зображенні знімок від космічного телескопа «Спітцер» показує ударну хвилю (червоний і зелений), а дані «Чандри» — бульбашку рентгенівського випромінювання (синього кольору) навколо зорі. Її утворив газ, нагрітий під дією ударної хвилі до десятків мільйонів градусів.

 

За інф. www.nasa.gov. Фото більшого розміру дивіться, будь ласка, тут.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів